تبلیغات
سلام بر بهشتیان

سلام بر بهشتیان
قالب وبلاگ
لینک های مفید

    چرا ایرانیان توجه خاصى به تشیع دارند؟

 

بعد از فتح ایران به دست قواى مسلمین، ایرانیان آزادى نسبى داشتند و اكراه و اجبارى هم در پذیرش دین مقدس اسلام نداشتند. ولى بر اثر معاشرت با مسلمین، به حقانیت اسلام پى بردند و دین چندین هزار ساله خود را، ناقص تشخیص داده و به اسلام گرویدند.


ایرانیان تنها در زمان خلافت هارون و مأمون به ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام به دلیل تشریف فرمایى حضرت رضا علیه السلام و امامزادگان همراه علاقمند نشدند، بلكه از زمان خود پیامبر خدا صلى الله علیه و آله این مودت در دل ایرانیان ریشه دوانید. به طورى كه هر ایرانى، پس از آن كه به مدینه مسلمان وارد مى‏ شد، حق و حقیقت را در على علیه السلام مى‏ یافت و به امر و راهنمایى پیامبر خدا صلى الله علیه و آله به حبل متین و ریسمان ولایت آن حضرت چنگ مى ‏زد. نمونه آن‏ها هم سلمان فارسى بود كه بنا به روایت علماى همه فرقه‏ ها، پیغمبر خدا صلى الله علیه و آله درباره وى فرمود: «سلمان از ما اهل‏بیت است و از همان ابتدا به سلمان محمدى معروف شد. بدان جهت سلمان از شیعیان خالص على علیه السلام گردید كه مكرر از پیامبر خدا شنیده بود: «كسى كه على علیه السلام را اطاعت نماید، مرا اطاعت نموده و كسى كه مرا اطاعت نماید خدا را اطاعت نموده است. كسى هم كه با على علیه السلام مخالفت نماید، مرا مخالفت نموده و كسى كه مرا مخالفت نماید خدا را مخالفت نموده است به همین جهت سلمان از مخالفان سرسخت سقیفه بود.

  از طرفى دیگر، هر ایرانى كه به مدینه مى‏ رفت و مسلمان مى‏ شد وقتى كه برخورد بزرگان و صحابه را مى‏ دید، غالباً جذب سجایاى اخلاقى امیرالمؤمنین و اهل‏بیت مى‏ شد.

علاوه بر این‏ها برخورد با ملاطفتى كه امیرالمؤمنین علیه السلام با شاهزادگان اسیر ایرانى نمود، ایرانیان را به مقام شامخ و مقدس آن بزرگوار و عترت طاهره‏ اش، متوجه ساخت‏

×شبهای پیشاور


[ شنبه 5 اسفند 1391 ] [ 04:00 ب.ظ ] [ عباس عارفی نژاد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


با سلام خیلی خوش آمدید. این وبلاگ را بیشتر برای مسائل کاربردی کلامی و معرفتی راه انداختم البته از مطالب دیگر هم غافل نخواهم بود. یا علی مدد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
#
# #