سلام بر بهشتیان
قالب وبلاگ
لینک های مفید

    چرا ایرانیان توجه خاصى به تشیع دارند؟

 

بعد از فتح ایران به دست قواى مسلمین، ایرانیان آزادى نسبى داشتند و اكراه و اجبارى هم در پذیرش دین مقدس اسلام نداشتند. ولى بر اثر معاشرت با مسلمین، به حقانیت اسلام پى بردند و دین چندین هزار ساله خود را، ناقص تشخیص داده و به اسلام گرویدند.


ایرانیان تنها در زمان خلافت هارون و مأمون به ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام به دلیل تشریف فرمایى حضرت رضا علیه السلام و امامزادگان همراه علاقمند نشدند، بلكه از زمان خود پیامبر خدا صلى الله علیه و آله این مودت در دل ایرانیان ریشه دوانید. به طورى كه هر ایرانى، پس از آن كه به مدینه مسلمان وارد مى‏ شد، حق و حقیقت را در على علیه السلام مى‏ یافت و به امر و راهنمایى پیامبر خدا صلى الله علیه و آله به حبل متین و ریسمان ولایت آن حضرت چنگ مى ‏زد. نمونه آن‏ها هم سلمان فارسى بود كه بنا به روایت علماى همه فرقه‏ ها، پیغمبر خدا صلى الله علیه و آله درباره وى فرمود: «سلمان از ما اهل‏بیت است و از همان ابتدا به سلمان محمدى معروف شد. بدان جهت سلمان از شیعیان خالص على علیه السلام گردید كه مكرر از پیامبر خدا شنیده بود: «كسى كه على علیه السلام را اطاعت نماید، مرا اطاعت نموده و كسى كه مرا اطاعت نماید خدا را اطاعت نموده است. كسى هم كه با على علیه السلام مخالفت نماید، مرا مخالفت نموده و كسى كه مرا مخالفت نماید خدا را مخالفت نموده است به همین جهت سلمان از مخالفان سرسخت سقیفه بود.

  از طرفى دیگر، هر ایرانى كه به مدینه مى‏ رفت و مسلمان مى‏ شد وقتى كه برخورد بزرگان و صحابه را مى‏ دید، غالباً جذب سجایاى اخلاقى امیرالمؤمنین و اهل‏بیت مى‏ شد.

علاوه بر این‏ها برخورد با ملاطفتى كه امیرالمؤمنین علیه السلام با شاهزادگان اسیر ایرانى نمود، ایرانیان را به مقام شامخ و مقدس آن بزرگوار و عترت طاهره‏ اش، متوجه ساخت‏

×شبهای پیشاور


[ شنبه 5 اسفند 1391 ] [ 04:00 ب.ظ ] [ عباس عارفی نژاد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


با سلام خیلی خوش آمدید. این وبلاگ را بیشتر برای مسائل کاربردی کلامی و معرفتی راه انداختم البته از مطالب دیگر هم غافل نخواهم بود. یا علی مدد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
#
# #

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic