سلام بر بهشتیان
قالب وبلاگ
لینک های مفید امام صادق (ع) فرموده است، نوح (ع) روز اول ماه رجب‏ بر كشتى سوار شد و به آنان كه همراهش بودند فرمان داد آن روز را روزه بگیرند. و فرمود هر كس آن روز را روزه بگیرد، آتش به اندازه مسیر یك سال از او فاصله مى‏گیرد و هر كس هفت روز روزه بگیرد، درهاى دوزخ بر او بسته مى‏شود و هر كس بیفزاید، خداى تعالى بر عمرش مى‏افزاید. 

امام باقر (ع) فرموده است، هر كس از ماه رجب یك روز از آغاز یا روزهاى وسط یا آخر آن روزه بگیرد، خداوند بهشت را بر او واجب مى‏فرماید و روز رستاخیز درجه او را در بهشت با ما قرار مى‏دهد و هر كس دو روز از آن ماه روزه بگیرد، به او گفته مى‏شود خداى تعالى گناهان گذشته‏ات را آمرزید. اعمال آینده خود را نیكو مواظب باش. هر كس سه روز از آن ماه را روزه بدارد، گویندش كه خداى گناهان گذشته و بازمانده عمرت را بخشید و براى هر یك از برادران و دوستان گنهكار خود كه خواهى شفاعت كن و هر كس هفت روز روزه بدارد، درهاى هفتگانه دوزخ بر او بسته مى‏شود و هر كس هشت روز از رجب را روزه بدارد، درهاى هشتگانه بهشت براى او گشاده مى‏شود و از هر كدام كه خواهد به بهشت وارد مى‏شود. 

امام رضا (ع) فرموده است، هر كس براى رغبت به ثواب و پاداش خداى عز و جل، روز اول ماه رجب را روزه بگیرد، بهشت بر او واجب مى‏شود و هر كس یك روز از وسط آن ماه روزه بگیرد، شفاعت او براى افرادى به شمار قبیله‏هاى ربیعه و مضر پذیرفته مى‏شود و هر كس روزى از روزهاى آخر آن ماه را روزه بدارد، خداى متعال او را از پادشاهان بهشت قرار مى‏دهد و شفاعتش را در مورد پدر و مادر و عمو و عمه و خاله و دایى و آشنایان و همسایگانش مى‏پذیرد، هر چند میان ایشان كسى مستوجب آتش باشد. 

 

 
[ چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393 ] [ 06:11 ب.ظ ] [ عباس عارفی نژاد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


با سلام خیلی خوش آمدید. این وبلاگ را بیشتر برای مسائل کاربردی کلامی و معرفتی راه انداختم البته از مطالب دیگر هم غافل نخواهم بود. یا علی مدد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
#
# #

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic