سلام بر بهشتیان
قالب وبلاگ
لینک های مفید

شیوع فساد قبل از ظهوریكى از علائم ظهور شیوع فساد و گناه و غربت اسلام مى‏باشد و بعضى از روایات، شیوع فساد را علامت ظهور معرفى كرده و بعضى روایات دیگر آن را از نشانه‏های آخر الزمان و اشراط الساعة دانسته است و بعضى از بزرگان  احتمال داده‏اند كه مراد از هر دو عنوان یك چیز بیش نیست كه همان شیوع گناه قبل از ظهور حضرت است.

 بعضى از این مفاسد كه در احادیث آمده عبارتند از:

1- شراب خوارى و خرید و فروش مسكرات آشكارا انجام مى‏گیرد 2- ربا خوارى رواج مى‏یابد 3- زنا و اعمال شنیع دیگر متداول و آشكار مى‏گردد. 4- قساوت قلب شیوع پیدا مى‏كند. 5- تقلّب زیاد مى‏شود.

6- نفاق فراوان مى‏گردد. 7- رشوه خوارى رواج پیدا مى‏كند. 8- ریا كارى متداول مى‏شود. 9- مردمان بدعت در دین مى‏گذارند. 10- غیبت و سخن چینى رواج مى‏یابد.

11- بى‏عفتى و بى‏حیائى شایع مى‏گردد. 12- زنان از حجاب كناره گرفته و با لباس زننده و جذاب در اجتماع آشكار مى‏گردند. 13- امر به معروف و نهى از منكر تعطیل مى‏گردد و صاحبان ایمان توانایى جلوگیرى از گناهان را نخواهند داشت. 14- كفر و الحاد رواج پیدا مى‏كند. 15- به اسلام و قرآن عمل نمى‏شود. 16- فرزندان، حرمت پدران و مادران را رعایت نكرده و به آنها بى‏حرمتى مى‏كنند. 17- كوچكتر احترام بزرگتر را رعایت نمى‏كند و بزرگتر نیز به كوچكتر ترحم نمى‏نماید. 18- صله رحم انجام نمى‏شود.

19- خمس و زكات پرداخت نمى‏شود و یا به مصرف صحیح نمى‏رسد. 20- بیگانگان و اهل باطل بر مسلمانان چیره مى‏شوند. 21- مسلمانان در لباس و گفتار و كردار از كفار و اجانب پیروى مى‏كنند. 22- حدود الهى تعطیل مى‏گردد. 23- مكر و حیله شیوع پیدا مى‏كند. 24- مساجد از حیث بنا آباد، و از حیث محتوا خراب خواهند بود. 25- مردم دین خود را به دنیا مى‏فروشند. 26- اوقات نماز سبك شمرده مى‏شود. 27- طلاق زیاد مى‏شود. 28- لجاجت و عناد زیاد مى‏گردد. 29- در شهوات مردان به‏مردان اكتفاء مى‏كنند و زنان به زنان. 30- با زبان به یكدیگر اظهار علاقه مى‏كنند و در دل با یكدیگر در نزاع و جنگ هستند و...

امام صادق علیه السلام از پیامبر اكرم صلى الله علیه و آله نقل مى‏كند كه فرمود: چگونه است حال شما (جامعه اسلامى) آن روزى كه زنان شما فاسد و جوانان شما فاسق شوند و امر به معروف نكنید و نهى از منكر ننمائید؟ عرض شد: یا رسول اللَّه چنین روزگارى خواهد آمد؟

حضرت فرمود: روزى مى‏رسد كه بدتر از این خواهد شد در آن روز مردم را به منكر، امر مى‏كنید و از كارهاى خوب و معروف نهى مى‏نمائید. اصحاب با تعجب عرض كردند:

امت اسلامى به چنین وضعى مبتلا خواهند شد؟ حضرت فرمود: بدتر از این خواهد شد، در آن روز كار خوب را بد مى‏دانید و كارهاى بد را، خوب.

                      

                                 وضع امت اسلامى در حال حاضر

امروز ما مسلمانان اكثر قریب به اتفاق مفاسد یاد شده را در جوامع بشرى و بلكه در امت اسلامى شاهد هستیم و جوامع بشرى و نیز جامعه اسلامى از شش جهت، هدف تیرهاى آلوده و مفسده خیز قرار گرفته‏اند و با تأسف و تأثر فراوان باید گفت كه امروز دنیاى اسلام با این مفاسد خو گرفته و با سرعت در گرداب مفاسد فرو مى‏رود. ناگفته نماند كه با انقلاب اسلامى ایران بسیارى از مفاسد در ایران تعطیل شد، امّا متاسفانه بر اساس تسامح وتساهل بعضى از مسئولین بخشى از مفاسد بار دیگر به جامعه ما برگشت ولى امیدواریم كه سران حكومت و صاحب منصبان، در حفظ دستاوردهاى انقلاب و برقرارى احكام اسلامى بكوشند ومرز و بوم مملكت اهل بیت و امام زمان را از تهاجم دشمنان كه اصولًا از طریق فرهنگ و رسانه‏هاى عمومى وارد مى‏شوند، حفظ نمایند و مسئولین در تحقق بخشیدن احكام اسلام سعى و تلاش خود را بنمایند.
[ یکشنبه 12 مرداد 1393 ] [ 01:58 ب.ظ ] [ عباس عارفی نژاد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


با سلام خیلی خوش آمدید. این وبلاگ را بیشتر برای مسائل کاربردی کلامی و معرفتی راه انداختم البته از مطالب دیگر هم غافل نخواهم بود. یا علی مدد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
#
# #

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic