سلام بر بهشتیان
قالب وبلاگ
لینک های مفید

شیوع فساد قبل از ظهوریكى از علائم ظهور شیوع فساد و گناه و غربت اسلام مى‏باشد و بعضى از روایات، شیوع فساد را علامت ظهور معرفى كرده و بعضى روایات دیگر آن را از نشانه‏های آخر الزمان و اشراط الساعة دانسته است و بعضى از بزرگان  احتمال داده‏اند كه مراد از هر دو عنوان یك چیز بیش نیست كه همان شیوع گناه قبل از ظهور حضرت است.

 بعضى از این مفاسد كه در احادیث آمده عبارتند از:

1- شراب خوارى و خرید و فروش مسكرات آشكارا انجام مى‏گیرد 2- ربا خوارى رواج مى‏یابد 3- زنا و اعمال شنیع دیگر متداول و آشكار مى‏گردد. 4- قساوت قلب شیوع پیدا مى‏كند. 5- تقلّب زیاد مى‏شود.

6- نفاق فراوان مى‏گردد. 7- رشوه خوارى رواج پیدا مى‏كند. 8- ریا كارى متداول مى‏شود. 9- مردمان بدعت در دین مى‏گذارند. 10- غیبت و سخن چینى رواج مى‏یابد.

11- بى‏عفتى و بى‏حیائى شایع مى‏گردد. 12- زنان از حجاب كناره گرفته و با لباس زننده و جذاب در اجتماع آشكار مى‏گردند. 13- امر به معروف و نهى از منكر تعطیل مى‏گردد و صاحبان ایمان توانایى جلوگیرى از گناهان را نخواهند داشت. 14- كفر و الحاد رواج پیدا مى‏كند. 15- به اسلام و قرآن عمل نمى‏شود. 16- فرزندان، حرمت پدران و مادران را رعایت نكرده و به آنها بى‏حرمتى مى‏كنند. 17- كوچكتر احترام بزرگتر را رعایت نمى‏كند و بزرگتر نیز به كوچكتر ترحم نمى‏نماید. 18- صله رحم انجام نمى‏شود.

19- خمس و زكات پرداخت نمى‏شود و یا به مصرف صحیح نمى‏رسد. 20- بیگانگان و اهل باطل بر مسلمانان چیره مى‏شوند. 21- مسلمانان در لباس و گفتار و كردار از كفار و اجانب پیروى مى‏كنند. 22- حدود الهى تعطیل مى‏گردد. 23- مكر و حیله شیوع پیدا مى‏كند. 24- مساجد از حیث بنا آباد، و از حیث محتوا خراب خواهند بود. 25- مردم دین خود را به دنیا مى‏فروشند. 26- اوقات نماز سبك شمرده مى‏شود. 27- طلاق زیاد مى‏شود. 28- لجاجت و عناد زیاد مى‏گردد. 29- در شهوات مردان به‏مردان اكتفاء مى‏كنند و زنان به زنان. 30- با زبان به یكدیگر اظهار علاقه مى‏كنند و در دل با یكدیگر در نزاع و جنگ هستند و...

امام صادق علیه السلام از پیامبر اكرم صلى الله علیه و آله نقل مى‏كند كه فرمود: چگونه است حال شما (جامعه اسلامى) آن روزى كه زنان شما فاسد و جوانان شما فاسق شوند و امر به معروف نكنید و نهى از منكر ننمائید؟ عرض شد: یا رسول اللَّه چنین روزگارى خواهد آمد؟

حضرت فرمود: روزى مى‏رسد كه بدتر از این خواهد شد در آن روز مردم را به منكر، امر مى‏كنید و از كارهاى خوب و معروف نهى مى‏نمائید. اصحاب با تعجب عرض كردند:

امت اسلامى به چنین وضعى مبتلا خواهند شد؟ حضرت فرمود: بدتر از این خواهد شد، در آن روز كار خوب را بد مى‏دانید و كارهاى بد را، خوب.

                      


ادامه مطلب (وضع امت اسلامی در حال حاظر)

[ یکشنبه 12 مرداد 1393 ] [ 01:58 ب.ظ ] [ عباس عارفی نژاد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


با سلام خیلی خوش آمدید. این وبلاگ را بیشتر برای مسائل کاربردی کلامی و معرفتی راه انداختم البته از مطالب دیگر هم غافل نخواهم بود. یا علی مدد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
#
# #

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات